INTERCOOLER - JEST TO CHŁODNICA POWIETRZA DOŁADOWUJĄCEGO. SŁUŻY DO CHŁODZENIA POWIETRZA WCZEŚNIEJ SPRĘŻONEGO PRZEZ TURBOSPRĘŻARKĘ PRZED DOSTARCZENIEM GO DO SILNIKA.

INTERCOOLER STOSOWANY JEST W SILNIKACH SPALINOWYCH ZARÓWNO W JEDNOSTKACH BENZYNOWYCH JAK RÓWNIEŻ W DIESLACH. SŁUŻY DO ZWIĘKSZANIA SPRAWNOŚCI SILNIKA I ZWIĘKSZENIA JEGO MOCY. W WYNIKU SPRĘŻANIA POWIETRZA PRZEZ TURBOSPRĘŻARKĘ DOCHODZI DO WZROSTU JEGO TEMPERATURY. W WYŻSZEJ TEMPERATURZE POWIETRZE MA MNIEJSZĄ GĘSTOŚĆ, CO ZMNIEJSZA EFEKT DOŁADOWANIA.

ABY ZNIWELOWAĆ TO NIEKORZYSTNE ZJAWISKO STOSUJE SIĘ INTERCOOLER. OBNIŻAJĄC TEMPERATURĘ SPRĘŻONEGO POWIETRZA W CHŁODNICY POWIETRZA DOŁADOWUJĄCEGO ZWIĘKSZA SIĘ JEGO GĘSTOŚĆ, A W KONSEKWENCJI ROŚNIE MASA ŁADUNKU TRANSPORTOWANA DO SILNIKA SPALINOWEGO. DZIĘKI TEMU JEDNOSTKA MOŻE SPALIĆ WIĘKSZĄ ILOŚĆ PALIWA CO PRZEKŁADA SIĘ BEZPOŚREDNIO NA WZROST JEJ MOCY.

WARTO WSPOMNIEĆ TAKŻE, ŻE INTERCOOLER MIMO WIELU ZALET POSIADA TAKŻE WADY. PRZY NISKICH OBROTACH TURBOSPRĘŻARKI CIŚNIENIE SPRĘŻANIA JEST MAŁE CZYLI RÓWNIEŻ WZROST TEMPERATURY POWIETRZA JEST NIEWIELKI.

W CELU WYELEMINIOWANIA TEJ WADY STOSUJE SIĘ TURBOSPRĘŻARKI ZE ZMIENNĄ GEOMETRIĄ KIEROWNIC, KTÓRE JUŻ OD NAJNIŻSZYCH OBROTÓW MAJĄ DUŻĄ SPRAWNOŚĆ.

ZASTOSOWANIE INTERCOOLERA W SILNIKU SPALINOWYM PODNOSI TAKŻE KOSZT PRODUKCJI AUTA.
RÓWNIEŻ TRZEBA LICZYĆ SIĘ Z WYDATKAMI ZWIĄZANYMI Z NAPRAWĄ I KONSERWACJĄ UKŁADU.

ZALETY CHŁODNICY POWIETRZA DOŁADOWUJĄCEGO W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU DOMINUJĄ NAD WADAMI TEGO ROZWIĄZANIA. W ZWIĄZKU Z TYM WIĘKSZOŚĆ SILNIKÓW SPALINOWYCH JUŻ FABRYCZNIE POSIADA INTERCOOLER.
INTERCOOLERY INSTALOWANE W NASZYM WARSZTACIE:
STATYSTYKI
WYWAŻANIE KÓŁ
SPRZEDAŻ OPON
MONTAŻ OPON
SERWIS OPON
GEOMETRIA
DIAGNOSTYKA
PRZEGLĄDY
MECHANIKA
NASZ ZESPÓŁ
STRONA GŁÓWNA
MENU GŁÓWNE
ZAKRES USŁUG
PROMOCJE
GALERIA
LINKI
KONTAKT
STREFA MOCY
NASZE PROJEKTY
UKŁADY DOLOTOWE
UKŁADY WYDECHOWE
ZAWIESZENIA
INTERCOOLERY
ODGRZYBIANIE
FOTO WARSZTAT
SPOŁECZNOŚĆ
Zbigniew Książek
      Legionowo ul. Wrzosowa 11a
  tel (22) 784 44 50  |  504 688 558
Designed by Sebomaster & Motoklinika
gimp pobierzStatystyki zbiorcze na stronę
SUBARU DO ŚLUBU
AUTO HOLOWANIE
SERWIS KLIMATYZACJI
NAPEŁNIANIE UKŁADU
DIAGNOZA I NAPRAWA
PRZEGLĄDY OKRESOWE
Wszelkie prawa zastrzeżone       |       Legionowo 09.2016